Župne obavijesti 2. nedjelja došašća

Sveti NikolaSljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

P. – BEZGREŠNO ZAČEĆE BL. DJ. MARIJE
U. – Sv. Petar Fourier
S. – Sv. Miltijad
Č. – Sv. Damaz I., papa
P. – Bl. Dj. Marija Guadalupska
S. – Sv. Lucija, djevica i mučenica

SLJEDEĆA NEDJELJA JE TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA.

1. Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja i darujemo za
sjemenište. Svoj dobrovoljni prilog možete ostaviti na izlazu iz crkve.

2. Danas je susret FSR-a u 16 sati.

3. Sutra, 8. prosinca je svetkovina Bezgrešnog začeća Bl. Dj. Marije. Svete Mise su u: 6,oo; 9,oo i 18,oo sati.

4. Ovaj tjedan je zimski kvatreni tjedan u kojem su kršćani pozvani na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen kršćanskoj dobrotvornosti i zahvaljivanju za Božja dobročinstva. Tjedan završava liturgijom kvatri u subotu, 13. prosinca.

5. Molimo ukućane da prijave bolesnike i starije osobe koji ne mogu doći u crkvu da ih posjetimo te da se za Božić ispovijede i pričeste.

6. U trgovini Betex-u uz blagajnu se nalazi “Caritasova košara” gdje se mogu staviti namirnice za one koji su najpotrebniji u našoj župi.

7. Kroz vrijeme Došašća mise zornice su u 6 sati, svakim danom, osim nedjelje.

8. Za ovogodišnje Došašće i Božić u našoj župnoj dvorani skupina djece i roditelja marljivo i s ljubavlju su zamatali male gipsane figurice (male Isuseke) u slamicu sa željom da “mali Isusek” dođe preko Vas u svaki naš dom. Vaš dar od 10 kn ide za potrebe Caritasa. Možete pogledati u predprostoru crkve, ispod kora.

9. Sljedeće subote navečer, u 18,oo sati je pred našom crkvom paljenje treće svijeće na adventskom vijencu.

10. U suvenirnici, na izlazu iz crkve možete nabaviti naše župne kalendare za narednu 2015. godinu.

11. Tisak: ZVONA – naš župni list, Glas Koncila, Mali Koncil, Kajkavski kalendar…