Paljenje treće adventske svijeće

Paljenje treće adventske svijećeU predvečerje blagdana svete Lucije, a uoči treće nedjelje došašća paljenjem treće svijeće naša je župna zajednica označila svoj liturgijski hod do blagdana Božića. U ime okupljene zajednice svijeću je zapalio dožupan Međimurske županije, gospodin Zoran Vidović. Treća nedjelja došašća ujedno je i nedjelja Caritasa i „nedjelja radosti“. Ona nas želi podsjetiti da su vjera i radost međusobno neodvojive jer iz vjere proizlazi radost, iz te pak povezanosti vjernikova nezatvorenost u sebe već otvorenost prema drugome. Ta se pak otvorenost očituje u konkretnim djelima ljubavi. Vjera, radost, ljubav i poniznost – to nas čini ljudima euharistije koji hitaju ususret svom Novorođenom Spasitelju.