Župne obavijesti 3. nedjelja došašća

Paljenje treće adventske svijećeSljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

P. – Bl. Drinske mučenice
U. – Sv. Adela
S. – Sv. Lazar
Č. – Sv. Gracijan
P. – Bl. Urban V.
S. – Sv. Eugen i Makarije

SLJEDEĆA NEDJELJA JE ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA.

1. Danas je nedjelja Caritasa. Skupljaju se prilozi za potrebne i siromašne.To je prigoda da svojim milodarima podupiremo župni, biskupijski i nacionalni Caritas i pokažemo zajedništvo s našim obiteljima koje trpe razne oskudice. Dajmo svoj prilog: novčani, prema mogućnostima, i ne manje važno – molitveni. Također, možete kupiti narukvice po cijeni od 5 kn čiji novac je namijenjen za potrebe Caritasa. Svoj dar možete dati na izlazu iz crkve,

2. Sutra, 15. prosinca od 9,00-12,00 sati je pohod bolesnih i starijih osoba.

3. Sutra, 15. prosinca je Župna božićna ispovijed. Ispovijed počinje u 17 sati.

4. Sljedeće subote navečer, u 18,oo sati je pred našom crkvom paljenje četvrte svijeće na adventskom vijencu.

5. Sljedeće nedjelje donesite Caritasove kutijice i stavite ispred oltara kao Vašu žrtvu i odricanje tijekom Došašća.

6. Molimo nove obitelji u našoj župi da se jave u Župni ured i prijave se za Blagoslov obitelji te da si otvore Obiteljski karton i preuzmu svoju Obiteljsku knjižicu.

7. U suvenirnici, na izlazu iz crkve možete nabaviti naše župne kalendare za narednu 2015. godinu, čestitke, knjige i dr.

8. Na oglasnoj ploči možete pročitati Poruku biskupa Hrvatske biskupske konferencije za predsjedničke izbore 2014. godine.

9. Tisak: Božićna ZVONA – naš župni list (sa rasporedom blagoslova obitelji), Glas Koncila, MAK, Kajkavski kalendar i ostali glasnici…