Zbor mladih iz Bibinja gostovao na čakovečkom Jugu

???????????????????????????????Zbor mladih „Magnificat“ iz Župe sv. Roka iz Bibinja kraj Zadra gostovao je 11. i 12. travnja 2015. godine u Župi sv. Antuna Padovanskog u Čakovcu. U subotu navečer nakon večernje svete mise održan je dvosatni koncert duhovne glazbe u punoj čakovečkoj crkvi na Jugu na kojem je dvadesetak mladih na osobit način pjevao uskrslome Kristu i veličao slavu Božju. ” MAGNIFICAT ” je osnovan u listopadu 1996. godine s ciljem da se u župi uvede nedjeljna misa za mlade, na kojoj će oni moći svojim talentima dati doprinos svojoj župi i mjestu. Potpunu podršku i razumijevanje dobili su od tadašnjeg župnika, don Anđelka Buljata. Prva voditeljica zbora bila je Bernardica Šindija, a sadašnji voditelj je Ivica Kero. Zbor još uvijek aktivno i vrijedno djeluje u svojoj župi, a i na svim susretima mladih u zadarskoj nadbiskupiji i šire. Mladi u Bibinjama uspješno surađuju i sa sadašnjim župnikom, don Rolandom Jelićem, koji je također prepoznao iznimnu volju i želju da ovaj zbor, a i misa za mlade opstanu i dalje. Zbog svojih obaveza njihov župnik, nažalost, nije sa svojim zborašima bio u Čakovcu.

U malo jačem rock ritmu svjedočili su svoju vjeru, a pjesmom pokazali da su otvorena sva vrata vjere i ljubavi onima koji pjesmom slave Boga. Koncert je organizirao župnik fra Tomislav Božiček, a koncertu se odazvao i čakovečki gradonačelnik Stjepan Kovač. Nakon koncerta župnik i gradonačelnik prigodnim su poklonima darovali goste u znak sjećanja na ovoj nezaboravan koncert. Dvadesetak mladih iz Bibinja bilo je smješteno po kućama naših župljana, a sve je organizirala Vlatka Železnjak zajedno sa svojom prijateljicom i članicom zbora iz Bibinja Bernardicom Šindija. Nakon održanog koncerta nastavljeno je druženje u župnom klubu pa zahvaljujemo svima koji su ispekli kolače i donijeli ih u crkvu, a voditelj zbora „Magnificat“ Ivica Kero zahvalio je župniku i domaćinima što su omogućili jedan ovakav hvalevrijedan susret. Naši gosti iz Bibinja došli su s juga – na Jug i donijeli radost i veselje u raspjevanosti i molitvi pjesme, a na jutarnjoj obiteljskoj misi također su zajedno s nama sudjelovali na liturgiji i to na Bijelu nedjelju ili, kako ju je nazvao papa Ivan Pavao Drugi, nedjelu Božanskoga milosrđa, pa nije li to najljepši poklon našoj župi i našim župljanima. Hvala Vam svima koji ste na bilo koji način pomogli da se ovaj susret ostvari, a nadamo se da je ovo tek početak jedne nove vjerske suradnje.

Nataša Kralj