Uskrsni koncert čakovečkih crkvenih zborova

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKao što priliči tradiciji i ove su godine jednu ugodnu glazbenu večer doživjeli posjetitelji Uskrsnog koncerta, čakovečkih župnih zborova, održanog na Bijelu nedjelju u Župi svetog Antuna Padovanskog na jugu Čakovca. Uz domaćina Župnog zbora svetog Antuna Padovanskog, nastupili su Mješoviti i Ženski crkveni zbor svetog Nikole biskupa iz Čakovca.
Ženski zbor crkve svetog Nikole Biskupa pod dirigentskom palicom prof. Dragice Karoline Šimunković izveo je tri skladbe: Nek mine majko s lica tvog – Vinka Žganca, te dvije skladbe D. Karoline Šimunković: Dobrotom si me gospodine i Uskrsna zvona odjekuju. Mješoviti zbor crkve svetog Nikole biskupa, pod vodstvom prof. Marine Grahovec, izveo je tri skladbe: Na nebu zora rudi, Pjevaj hvale Magdaleno – Vinka Žganca i Zemlja uzdrhta- Bože Antolića.


Domaćini i organizatori koncerta Župni zbor svetog Antuna Padovanskog pod dirigentskom palicom prof. Mladena Magdalenića, te pratnjom na orguljama Ivana Mihaljevića izveo je tri skladbe: Isuse Kralju – G. F. Hendla, Krist iz groba ustade – M. Martinjaka i Nebesa sjaju – Ludviga van Beethovena.
Na kraju koncerta zborovi su zajedno s posjetiteljima otpjevali Kraljice neba. Svim posjetiteljima koncerta koji su zajedno sa zborašima svojom pjesmom slavili uskrslog Krista, zahvalio se domaći župnik o. Tomislav Božiček, ujedno pozvavši sve pjevače i njihove voditelje na kratko druženje i novo okupljanje sljedeću godinu na istom mjestu.

Jurinec Pavao