2. Uskrsna nedjelja (Bijela nedjelja)

bozansko_milosrdje[1]Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – Sv. Ida Bulonjska
• U. – Sv. Benedikt Josip Labre
• S. – Bl. Damjan
• Č. – Sv. Bernardica Suobirous
• P. – Sv. Anicet
• S. – Sv. Apolonije

Sljedeća nedjelja je TREĆA USKRSNA NEDJELJA.

1. Nakon što je papa Ivan Pavao II. proglasio 2. Vazmenu nedjelju Nedjeljom Božanskog Milosrđa, Apostolska pokorničarna izdala je 29. 06. 2002. dekret prema kojem se na spomenutu nedjelju može zadobiti potpuni odnosno djelomični oprost.
Za POTPUNI OPROST, uz prethodnu sakramentalnu ispovijed, sv. pričest te molitvu na nakanu Sv. Oca, potrebno je: u bilo kojoj crkvi ili oratoriju sudjelovati u pobožnosti u čast Božanskoga milosrđa pred Presvetim (izloženim ili u svetohraništu), kajući se iskreno za svoje grijehe, ili barem pred Presvetim izmoliti Vjerovanje i Očenaš, dodajući zaziv: Isuse milosrdni, uzdam se u tebe!
Za DJELOMIČNI OPROST potrebno je da vjernik upravi milosrdnom Isusu neki od pobožnih zaziva koji su od Crkve odobreni za javnu pobožnost.

2. Danas je u našoj crkvi tradicionalni USKRSNI KONCERT čakovečkih zborova sv. Nikole i sv. Antuna. Koncert je nakon večernje svete mise.

3. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

4. DRUGI NACIONALNI SUSRET HRVATSKIH KATOLIČKIH OBITELJI biti će na Trsatu u nedjelju 19.04.2015. godine. Pozivamo sve vjernike na susret na Trsat. Cijena hodočašća je 120,00 KN. Polazak je u 6.30 sati od crkve sv. Antuna.
DOČEK PAPE FRANJE U SARAJEVO I MEĐUGORJE je od 05.-07. lipnja 2015.

5. Ovaj tjedan je župni vjeronauk po redovitom rasporedu.
Redoviti susreti u tjednu:
• UTORAK u 18,45: pobožnost sv. Antunu
19,30: Biblijsko – liturgijska zajednica
• ČETVRTAK nakon večernje mise: Klanjanje pred Presvetim
• PETAK u 19,45: pjevanje za župni zbor
20,00: susret mladih
• SUBOTA: 9,00 sati: susret ministranata
10,00 sati: dječji zbor
6. Tisak: G. Koncila, MAK, ZVONA, Vendelin, Brat Franjo i ostali glasnici…