Rezultati nagradnog natječaja Susret duhovnog dječjeg stvaralaštva “Cvjetići sv. Antuna”

Župa svetog Antuna Padovanskog Čakovec – Jug

Rezultati nagradnog natječaja Susret duhovnog dječjeg stvaralaštva

„Cvjetići sv. Antuna“

Povodom  20. Obljetnice Župe sv. Antuna Padovanskoga, a vezano uz nadolazeći blagdan Antunova u našoj župi prosudbeno povjerenstvo duhovnog natječaja objavljuje rezultate natječaja za djecu predškolske dobi i osnovnoškolce u literarnom i likovnom izričaju. Prosudbeno povjerenstvo koje čine Tomislav Božiček, župnik  i članovi Nataša Kralj, Martina Horvat, Vlatka Železnjak, Helga Novak, Renata Treska, Gabrijela Maltar i  Blaženka Hunjadi Bašek  izrazito su zadovoljni odazivom djece na koji se javilo 130 kandidata. Kriterij odabira radova bila je dječja kreativnost, originalnost izbora teme i dječja neposrednost. Najviše se prevladavale teme vezane uz prvu pričest , krizmu, portret Antuna Padovanskog  i naše crkve na jugu.  Na natječaju se sudjelovale sljedeće škole:  I: OŠ Čakovec, II. OŠ Čakovec, III. OŠ Čakovec, OŠ Ivanovec, OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, OŠ Donji Kraljevec, PŠ Donji Vidovec, OŠ Pribislavec, PŠ Stanetinec, PŠ Železna Gora i OŠ Kuršanec i Katolička osnovna škola Svete Uršule Varaždin, a  od dječjih vrtića: DV Zvončić iz Gole, DV Pinokio Sivica, DV Leptirići Zebanec Selo, predškolci vjerske igraonice „Isusove ovčice“ te Dnevni boravak djece dr. Antun Bogdan Čakovec. Prosudbeno povjerenstvo odlučilo je nagraditi sljedeće radove i učenike:

LIKOVNI RADOVI:

A) PREDŠKOLSKI UZRAST:

 1. MARIJA BOGADI,  DV „Zvončić“,  Gola, naslov rada „Cvjetići“
 2. LOREDANA PTIČEK, 6 godina, vjerska igraonica „Isusove ovčice“, naslov rada „Crkva svetog Antuna“
 3. SABINA GOLUBIĆ, 5 godina, DV „Pinokio“, Sivica, naslov rada „Sveti Antun uči ljude – pripovijeda o Isusu i Bogu“
  i
  LARA REP, 6 godina, DV „Leptirići“, Zebanec Selo, naslov rada „Cvjetići sv. Antuna“

B) OSNOVNA ŠKOLA 1. – 4. RAZRED:

 1. HELENA MARČEC, 3. r. OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, naslov rada „Isus i fratri bdiju nad nama“
 2. MIA ŠELA, 4. r., PŠ Sivica, naslov rada „Svetac svijeta“
 3. SARA NOVAK , 3. r. III. OŠ Čakovec, naslov rada „Moja prva pričest“  
  i
  MAJA BEDIĆ, 4.r., II. OŠ Čakovec, naslov rada „Moja prva pričest“

C) OSNOVNA ŠKOLA  5. – 8. RAZRED

 1. MATIJA ĐURAŠIN, 8. r.,  OŠ Donji Kraljevec, naslov rada „Moja sveta potvrda“
 2. INES ORŠUŠ, 6. R., OŠ Kuršanec, naslov rada „Sveti Antun“
 3. MIA JURČEC, 7.r., OŠ. Donji  Kraljevec , naslov rada „Portret Isusa Krista“

 LITERARNI RADOVI:

A) OSNOVNA ŠKOLA  1. – 4. RAZRED:

 1. IVANO LUKAČEVIĆ, 3.r., II. OŠ Čakovec, naslov rada „Pjesma o sv. Antunu“
 2. LEON MODRINJAK, 3.r., OŠ Ivanovec, naslov rada „Moja prva pričest“
 3. NELA JOŠT, 4. r., II. OŠ Čakovec, naslov rada „Molitva sv. Antunu“    
  i
  MARTA JEZERNIK, 3. r., III. OŠ Čakovec, naslov rada „Moja prva sveta pričest“

B) OSNOVNA ŠKOLA 5. – 8. RAZRED:

 1. SIMONA RUBIN, 5. r., OŠ Ivanovec, naslov rada: „Dej mi, Božek“
 2. LANA KALAMARI, 7. r. OŠ Ivanovec,  naslov rada „Radost molitve“
 3. MAGDALENA ŽIDOV, 8.r., III. OŠ Čakovec,  naslov rada „Krizma“

Povjerenstvo dodjeljuje  posebne nagrade za sljedeće radove:

 1. Dnevni boravak A. Bogdan Čakovec – skupina djece, naslov rada „Maleni kod Sveca Svega Svijeta“
 2. DV Pinokio – Nina Mihalic, 5 godina, naslov rada „Sveti Antun“
 3. Široki Brijeg, BIH, međunarodna nagrada,  Patrik Ćavar, 5 godina, naslov rada „Sveti Antun“ i Ana Knežević, 8 godina, naslov rada „Sveti Antune, moli za nas“

Čestitamo svim nagrađenim učenicima i djeci, njihovim mentorima;  vjeroučiteljima, učiteljima, tetama, roditeljima i sve vas zajedno pozivamo na svečanu dodjelu nagrada, priznanja i pohvalnica na blagdan Antunova u četvrtak, 13. lipnja 2019. godine u crkvu sv. Antuna Padovanskog  Čakovec Jug u 17.00 sati. Nagrađujemo sve sudionike natječaja. Veselimo se vašem dolasku. Mir i dobro.

fra Tomislav Božiček, župnik