PEDESETNICA. DUHOVI

holy-trinity[1]Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – Sv. Margareta Kortonska, pokornica
• U. – Sv. Paškal Bajlonski, redovnik
• S. – Sv. Feliks Kantalicijski, redovnik
• Č. – Sv. Teofil iz Corte, redovnik
• P. – Sv. Bernardin Sijenski, prezbiter
• S. – Sv. Herman Josip, Liturgija kvatri
Sljedeća nedjelja je SVETKOVINA PRESVETO TROJSTVO.

1. Danas na misi u 11,00 sati je Prva sveta pričest. Roditeljima čestitamo, a naše prvopričesnike preporučamo u Vaše molitve.

2. Danas završava uskrsno vrijeme i započinje drugi dio vremena kroz godinu. Ovaj tjedan je ljetni kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu i djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje. Tjedan završava liturgijom kvatri u subotu, 21. svibnja.

3. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

4. Kroz mjesec svibanj su svibanjske pobožnosti uz večernju misu: u 18,30 sati je zajednička molitva krunice i litanije Majke Božje, a u 19,00 sati je večernja sv. misa.

5. Tisak: nova ZVONA – naš župni list, G. Koncila, MAK, i ostali glasnici…