Hodočašće – blaženi i sveti velikani Kotorske biskupije

Dragi vjernici, dragi hodočasnici!

sveti_leopold_mandic[1]U Jubilejskoj godini milosrđa u mjesecu rujnu želimo hodočastiti u Zaljev hrvatskih svetaca u Kotorsku biskupiju moleći moćni zagovor hrvatskih blaženika i svetaca na njihovim svetim mjestima. 

BLAŽENI I SVETI VELIKANI KOTORSKE BISKUPIJE

– Sv. Leopold Bogdan Mandić, Bl. Ozana Kotorka, Blaženi Gracija iz Mula, Padre Angelico (Ivan Krstitelj Martinelli), Bl. Rafael iz Barlette, servita, Bl. Adam iz Kotora, franjevac, Bl. Grgur iz Kotora, franjevac, Bl. Marin (mlađi) iz Kotora, franjevac mučenik, Bl. Marin iz Kotora, franjevac mučenik), Sv. Felix (Srećko) mučenik, Bokeljski mučenici Petar, Andrija i Lovro, Sv. Tripun mučenik, Službenica Božja Ana Marija Marović…

Hodočašće započinjemo u Herceg Novom, mjestu rođenja sv. Leopolda Bogdana Mandića kojega je papa Franjo proglasio zaštitnikom Svete godine Milosrđa. Tamo ćemo proslaviti 150. obljetnicu rođenja sv. Leopolda Mandića (1866.-2016.).

U subotu, 17. rujna 2016. proslaviti ćemo 850. godina posvete katedrale sv. Tripuna u Kotoru. Euharistijsko slavlje predvoditi će zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

Želimo ohrabriti malobrojnu zajednicu Hrvata u Boki kotorskoj svojim prisustvom.

Župni ured sv. Antuna Padovanskog
Trg sv. Antuna Padovanskog 1
Čakovec Jug
Tel. 040 363 – 599

Program putovanja nalazi se ovdje