29. NEDJELJA KROZ GODINU – MISIJSKA NEDJELJA

Č. – Sv. Krizant i Darija
P. – Sv. Dimitrije Srijemski, mučenik
S. – Sv. Frumencije

Sljedeća nedjelja je TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU.

1. Danas je MISIJSKA NEDJELJA I SVJETSKI DAN MISIJA. Moliti ćemo i darovati po svojim mogućnostima za potrebe misija i misionara. Na izlazu iz crkve možete ostaviti svoj dobrovoljni prilog za misije.

2. Danas, nakon dječje mise u 9,oo sati biti će župni susreti za vjeroučenike 4, 5, 6. i 7. razreda i njihovih obitelji.

3. Pozivaju se svi vjernici na hodočašće u zagrebačku katedralu gdje počivaju zemni ostaci blaženog Alojzija. Hodočašće će se održati u subotu 3. studenoga. Prijaviti se možete u župnom uredu. Cijena je 60,oo kuna. Polazak je u 7,3o sati ispred naše crkve sv. Antuna.

4. Caritas Varaždinske biskupije Vas poziva da kupnjom lampaša za grobove pokojnih
(10 KN) činite dobro onima kojima je Vaša pomoć najpotrebnija. Ova Caritasova akcija se zove „OVA SVIJEĆA GORI DUŽE“.

5. Listopadske pobožnosti su uz večernju misu. Molitva krunice je u 18,2o sati, a sveta misa u 19,oo sati.

6. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

7. Tisak: nova ZVONA, Glas Koncila, Mali Koncil za djecu i ostali glasnici…

8. ZIMSKO RAČUNANJE VREMENA. U Hrvatskoj, kao i u većini europskih zemalja, posljednjeg vikenda u listopadu, u noći s 27. listopada na 28. listopada, satovi se pomiču jedan sat unatrag i time počinje zimsko računanje vremena. Sljedeće nedjelje večernja sveta misa je u 18,oo sati.