Blagoslov malenih pred jaslicama

Blagoslov djece kod jaslicaU župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog na blagdan Božića u 17,00 sati najmlađi su se okupili oko jaslica kako bi proslavili rođenje malog Isusa i primili Božji blagoslov. Došli su u pratnji svojih roditelja, baka i djedova. Na početku slavlja fra Tomislav obratio se djeci i roditeljima prigodnom čestitkom i porazgovarao s djecom o rođenju malog Isusa. Fra Tomislav je potom pozvao djecu i roditelje na najljepšu zajedničku molitvu koju nas je sam Isus naučio – “Oče naš”. Nakon molitve slijedio je blagoslov djece i njihovih roditelja uz prekrasnu božićnu pjesmu ,,Djetešce nam se rodilo“. Na kraju susreta svi smo se okupili oko jaslica za zajedničku fotografiju malenih s fra Tomislavom. Kao uspomenu na ovaj događaj, župnik je djeci darovao slatkiše.

Anamaria Colarić