Susret sa Školskim sestrama franjevkama

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrvi u nizu planiranih susreta s redovnicima u Godini posvećenog života ostvaren je u nedjelju, 22. veljače 2015. dolaskom u našu župu Školskih sestara franjevki Hrvatsko-bosanske provincije iz samostana u Kloštar-Ivaniću. Časne sestre franjevke i njihove novakinje pred okupljenim vjernicima predvodile su  pobožnost križnog puta te pjesmom i čitanjima animirale večernju misu. Nakon što je iznijela povijest samog reda, časna Anđelina, zaređena 5. listopada 2014. svjedočila je o vlastitom pozivu za redovnički život koji kao dijete nije razumjela, ali je sazrijevao  u njenom srcu još od najmlađe dobi te mu se s 18 godina spremno odazvala. Školske sestre franjevke, uz redoviti molitveni život, imaju široko područje djelovanja u čijem je središtu rad na odgojnom i obrazovnom području odakle im i ime.

U glazbeno-molitvenom recitalu časne sestre i tri novakinje progovorile su prisutnim vjernicima o putu traženja na kojem se u nekom trenutku svog života nađe svaka duša te je tada potrebno zazvati Božje svjetlo i ohrabrenje. U srdačnom razgovoru nakon priređenog programa  vjernici su bili u prilici pozdraviti časne sestre Martinu, poglavaricu samostana u Kloštar-Ivaniću, i sestru Ivku koje su dio svog redovničkog života provele na službi u franjevačkom samostanu u Čakovcu. Susret je završio obostranim preporukama vjernika i časnih sestara u molitvi jednih za druge.

Vlatka Železnjak