Posjet djece bolesnicima

Posjet djece bolesnicimaNakon adventskih radionica u župi, u kojima su svoj vrijedan doprinos dali i sudjelovali  mlađi  i stariji župljani, skupina djece odnijela je dvjestotinjak pripremljenih Isuseka na slamici velečasnom Marku Šmucu, bolničkom dušobrižniku naše županijske bolnice. Tog subotnjeg popodneva uoči Božića misnim slavljem u bolničkoj kapelici svoj božićni susret održali su klubovi laringektomiranih, oboljelih od raka prostate, klub žena „Nova nada“ i „Vita“ te ILCO klub Čakovec. Nakon mise i prigodne božićne poruke dušobrižnika članovima udruga, djeca su podijelila svoj mali darak i njime razveselila okupljenu zajednicu.

U popodnevnim satima Badnjaka petero djece u pratnji dušobrižnika posjetilo je bolesnike nekoliko odjela bolnice, čestitala im Božić i darovali gipsani odljevak božićnog Slavljenika, malog Isusa. Bolesnicima koji su bili primorani biti u bolničkom krevetu u vrijeme najvećeg obiteljskog blagdana, djeca su svojom skromnom, ali srdačnom gestom donijela barem malo božićne radosti i onoga što Božić jest za svakoga –  Božju poruku ljubavi za čovjeka, a sama su nakon ovog pohoda pohitala u toplinu svojih obiteljskih domova te sobom ponijela  utiske o ganutim i zahvalnim bolesnicima  koje će dugo nositi u mislima.

Posjet djece bolesnicima