6. Nedjelja kroz godinu

pepelnicaSljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – Sv. Julijana
• U. – Sedam utemeljitelja Reda Slugu Marijinih
• S. – PEPELNICA
• Č. – Sv. Konrad iz Piacenze
• P. – Sv. Eleuterije
• S. – Sv. Petar Damiani
SLJEDEĆA NEDJELJA JE PRVA KORIZMENA NEDJELJA.

1. Danas nakon svete mise u 9,00 sati je susret roditelja krizmanika u župnoj dvorani.

2. U srijedu, 18. veljače 2015. je ČISTA SRIJEDA ili PEPELNICA. Svete mise su u: 7,00; 9,00 i 18,00 sati sa obredom pepeljenja. Zapovijedani je post i nemrs. To je početak Korizme. Zakon nemrsa obavezuje sve one koji su navršili 14. godinu života, a zakon posta one koji su navršili 18. godinu života (koji su postali punoljetni), pa do započete 60. godine života. Međutim, poželjno je da dušobrižnici i roditelji trebaju već djecu odgajati i poučavati o smislu pokore.

3. Korizmeni križni put je petkom i nedjeljom u 17,30 sati, prije večernje mise.

4. Na izlazu iz crkve možete uzeti korizmene kutijice za prikupljanje dobrotvornih priloga, te kroz vrijeme korizme izdvajati za potrebe župnoga Caritasa.

5. Slijedeće nedjelje, 22. veljače je susret roditelja prvopričesnika poslije svete mise u 9,00 sati.

6. Slijedeće nedjelje, 22. veljače 2015. na večernjoj svetoj misi u 18,00 sati predstaviti će se školske sestre franjevke Bosansko-hrvatske provincije. One će animirati svetu misu, te progovoriti o svojoj duhovnoj karizmi. Poslije svete mise biti će druženje uz sestre. Ovo je prigoda da u Godini posvećenoga života upoznamo što više redovničkih zajednica.

7. Tisak: Nova ZVONA – naš župni list, Glas Koncila i ostali glasnici…