• P. –  Sv. Ruža Viterbska
• Č. – Sv. Marko Križevčanin, prezbiter i mučenik, ZAŠTITNIK BISKUPIJE
• P. – 15. OBLJETNICA POSVETE CRKVE, ROĐENJE BDM
• S. – Sv. Petar Claver, prezbiter

Sljedeća nedjelja je DVADESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU.

1. Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja. Svoj dar za duhovna zvanja – za sjemenište možete ostaviti pri izlazu iz crkve.

2. Danas je susret  Franjevačkog svjetovnog Reda u 17,oo sati.

3. Sutra započinje nova školska i vjeronaučna godina. Svim vjeroučenicima želimo sretan i blagoslovljen početak. Sljedeću nedjelju, 10. rujna 2017. u 09,oo sati je misa za sve vjeroučenike, roditelje i učitelje sa zazivom Duha Svetoga.

4. Zrinska garda Čakovec organizira obilježavanje 451. obljetnice junačke pogibije Nikole IV. Zrinskog – Sigetske bitke programom u srijedu, 6. rujna. U 20,oo sati održati će se prigodni koncert Klape “Sveti Juraj” Hrvatske ratne mornarice i Simfonijskog puhačkog orkestra Hrvatske vojske. Ulaz na koncert je slobodan, a ulaznice se radi rezervacije mjesta od utorka (5. rujna) mogu podići na blagajni Centra za kulturu.

5. U petak, 8. rujna 2017. godine je blagdan Rođenja BDM – MALA GOSPA, a za našu župu 15. OBLJETNICA POSVETE CRKVE SV. ANTUNA PADOVANSKOG. To je ujedno drugo proštenje u našoj župi. Za ovaj blagdan želimo se pripraviti trodnevnom duhovnom obnovom od 05.09.-07.09.: utorak – četvrtak. Duhovnu obnovu predvoditi će fra Ivan Crnković, mladomisnik na službi u župi sv. Nikole biskupa, Čakovec.
Program duhovne obnove:
18,3o sati – molitva krunice
19,oo sati – sveta misa
Na samo proštenje, u petak 08. rujna 2017. svete mise su u: 7,oo; 9,oo; 11,oo i 19,oo sati. Svečana sveta misa je u 11,oo sati koju predvodi mons. Josip Mrzljak, biskup varaždinski. U 19,oo sati misu predvodi fra Ivan Crnković.

6. REDOVITI SUSRETI  U TJEDNU:

• MINISTRANTI imaju susret subotom u 9, sati.
• MLADI imaju susret petkom u 20,oo sati.
• ŽUPNI ZBOR ima probe pjevanja petkom u 19,3o sati.
• DJEČJI ZBOR ima probe pjevanja subotom u 15,oo sati.
• VJERSKA IGRAONICA za djecu od 3. godine, uključujući 1. i 2. razred Osnovne škole bila bi utorkom u 18,45 sati.Pozivamo vjernike; odrasle, djecu i mlade da se uključe u jednu od ovih zajednica.
• Krunica sv. Antunu je svakoga utorka u 18,45 sati prije svete mise.
• Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon večernje mise.

7. Naša Župa organizira hodočašće od 29. rujna – 01. listopada 2017. godine u Bosnu i Hercegovinu PUTEVIMA BL. IVANA MERZA I BL. DRINSKIH MUČENICA. Prijave se primaju u župi sv. Antuna, do 10. rujna. Ostalo je još nekoliko mjesta. Program hodočašća možete uzeti na stoliću za tisak.

8. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

9. Tisak: Glas Koncila, ZVONA i ostali glasnici…