P. – Sv. Bernard, opat i crkveni naučitelj
P. – SV. BARTOL, apostol
S. – Sv. Ljudevit IX., kralj, zaštitnik Franjevačkog svjetovnog reda

Sljedeća nedjelja je DVADESET I PRVA NEDJELJA KROZ GODINU

1. HODOČAŠĆE MAJCI MILOSTI NA TRSAT je u subotu, 25. kolovoza 2018.
Polazak je u 4,oo sata s parkirališta uz crkvu. Sve ostale informacije hodočasnici će dobiti u autobusu.

2. Definitorij Hrvatske franjevačke Provincije sv. Ćirila i Metoda odlučio je da se prihvaćaju molbe naših župljana: sjemeništarca i postulanta Petra Perčića za novicijat i fra Davida Sedlara za doživotne zavjete. Obred oblačenja novaka bit će u petak 24. kolovoza 2018. godine u 20,oo sati na Trsatu, a slavlje svečanih zavjeta bit će u subotu 1. rujna 2018. godine u 9,30 sati u crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Zagrebu na Sigetu. Petra i Davida preporučamo u Vaše molitve.

3. U nedjelju 2. rujna 2018., nakon večernje mise, održati će se susret hodočasnika koji hodočaste u Svetu Zemlju od 25. 09. – 02. 10. 2018. u vjeronaučnoj dvorani. Pozivamo sve hodočasnike na susret.

4. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

5. Tisak: nova ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…